Čistenie koryta potokov v obci

09.08.2024

Aj napriek tomu, že miestny potok Malý Lipník je v správe Povodia Bodrogu a Hornádu, zamestnanci obce už tretí týždeň pracujú na čistení koryta potoka pretekajúceho našou obcou. Tieto jednotlivé úseky sa museli prečistiť od naplavenín, dnových sedimentov a rastlinstva, ktoré značne zmenšuje prietočný profil koryta. V neposlednom rade vyčistenie korýt má pozitívny vplyv aj na celkový estetický dojem. Čisté koryto je aj vo verejnom záujme, keďže jeho zanedbanie by mohlo spôsobiť pri výdatnejších dažďoch veľké škody vybrežením vody do zastaveného územia. Vyčistením koryta sa zlepšia odtokové pomery a zväčší sa jeho kapacita. Ďakujeme našim zamestnancom za trpezlivosť a nasadenie svojich síl pri tejto neľahkej úlohe.