NAŠI SENIORI V ČECHÁCH

26.06.2024

ČESKÉ BUDĚJOVICE – ČESKÝ KRUMLOV – HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – TŘEBOŇ – JINDŘICHŮV HRADEC – PRAHA

V dňoch od 17.6. do 20.6. 2024 sa seniori z našej obce zúčastnili poznávacieho zájazdu do Južných Čiech. Prvý deň po pricestovaní do Českých Budějovíc a ubytovaní sa v Hoteli VITA sa spolu so sprievodcom prešli uličkami a námestím Českých Budějovíc. Ďalší deň strávili v Českom Krumlove – nádhernom mestečku, ktoré je zapísané do Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a svoj druhý poznávací deň ukončili na zámku v Hlubokej nad Vltavou. Streda patrila prehliadke dvoch mestečiek – Třeboň a Jindřichův Hradec, ktoré sa okrem ikonických námestí pýšia aj zámkami s veľmi zaujímavou históriou. Posledný deň nasledovala cesta domov s krátkou zastávkou v Prahe, počas ktorej sa naši seniori prešli historickým centrom Prahy a pochutnali si na tradičných českých špecialitách.

/Foto: Martin Štefanik, Milan Štefanik/